Zabieg

Depilacja laserowa

Zabieg depilacji laserem polega na poddaniu cebulek włosowych krótkotrwałemu działaniu światła laserowego. Wiązka światła powoduje uszkodzenie komórek mieszka włosowego i trwałe zniszczenie włosa. Depilacji laserowej można poddać praktycznie dowolną okolicę ciała. Chcąc uzyskać zadowalający i trwały efekt, należy wykonać serię zabiegów w odstępach co 4-8 tygodni. Zabiegi depilacji laserowej w naszym gabinecie są całkowicie bezbolesne, a ich skuteczność jest zależna od barwy depilowanych włosów. Im ciemniejsze, tym więcej włosków zostaje usuniętych.

Depilacja laserowa

Do zabiegów depilacyjnych stosujemy urządzenie Soprano ICE, za pomocą którego można usuwać nie tylko włosy ciemne, ale również siwe, jasne i rude.

Zaletami urządzenia są:

 • Urządzenie wykorzystuje opatentowaną technologię SHR ™ , która stopniowo rozgrzewa tkanki poprzez emisje krótkich impulsów z dużą częstotliwością
 • wykorzystując zabieg techniką IN-MOTION ™ zabieg depilacji jest szybki i bezbolesny
 • ICE ™ zaawansowana technologia aktywnego chłodzenia kontaktowego chroni naskórek przed oparzeniem
 • możliwość wykonywania zabiegów przez cały rok
 • certyfikat FDA dla fototypów I-VI i dla skóry opalonej

Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej:

 • świeża opalenizna (również solarium)
 • ciąża
 • nowotwory i guzy
 • rozrusznik serca
 • liczne znamiona barwnikowe
 • przerwana ciągłość naskórka
 • aktywne infekcje skórne w obrębie zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze), aktywna opryszczka
 • skłonność do powstawania bliznowców (keloidów)
 • skłonność do powstawania przebarwień
 • przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi
 • leki, preparaty fotouczulające (np. sterydy, antybiotyki, leki antydepresyjne oraz psychotropowe) i niektóre suplementy diety
 • ogólna terapia retinoidami
 • kremy z wit. A, C i kwasami (odstawić na min. 2 tygodnie przed zabiegiem)

 

Zasady postępowania przed zabiegiem:

 • Skóra przed zabiegiem powinna być ogolona, umyta i niczym nie posmarowana. W obrębie depilowanej powierzchni nie może być podrażniona. Przed każdym zabiegiem nie należy wyrywać włosów (np. woskiem lub depilatorem) przez okres 4 tygodni. Opalanie przed i pomiędzy zabiegami jest zabronione.

Zasady postępowania po zabiegu:

 • Naturalnym objawem po zabiegu depilacji laserem jest miejscowy obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry, które ustępują po kilku godzinach (maksymalnie do 2 dni). Kolejny zabieg można powtórzyć po 4 tygodniach.

Ilość zabiegów do uzyskania widocznego efektu:

 • pełny efekt występuje po zakończeniu kuracji (4-8 zabiegów)

Cena zabiegu Aktualne promocje

Zabieg depilacji laserowej – przebieg

Tuż przed zabiegiem przeprowadzany jest wywiad z pacjentem. Może mieć on charakter ankiety, w której znajdą się najważniejsze pytania dotyczące zdrowia, historii chorobowej czy zażywanych aktualnie leków. Po jego zakończeniu następuje próba laserowa na skórze. Jest to konieczne, żeby sprawdzić, jak dany pacjent reaguje na tego rodzaju podrażnienia. W przypadku, gdy lekarz nie stwierdzi żadnych odchyleń od normy, można przystąpić do wykonania zabiegu. W tym celu stosuje się laser.

Jego światło jest pochłanianie przez melaninę, jaka znajduje się w mieszku włosowym. To właśnie poprzez fakt, że melanina odbiera energię przekazywaną przez laser, ulega zniszczeniu. Razem z nią zlikwidowany zostaje cały mieszek. Dzień przed zabiegiem warto zgolić włosy maszynką. Po jego zakończeniu nakłada się specjalne preparaty o właściwościach łagodzących.

Depilacja laserowa i częstotliwość zabiegów

Zabieg depilacji laserowej wymaga pełnej kuracji. Jednorazowy zabieg nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, ponieważ włosy nie rosną w tym samym czasie. Na światło lasera reagują wyłącznie te włosy, które znajdują się w fazie wzrostu (faza anagenu – ok 60% włosów). Te w fazie uśpienia mają natomiast zbyt mało melaniny, przez co są odporne na działanie lasera. Z tego powodu zaleca się powtarzać zabieg co 6-8 tygodni poddając się 6-8 zabiegom terapeutycznym.

Usunięcie wszystkich włosów nie zawsze okazuje się w pełni możliwe, niemniej z pewnością staną się mniej widoczne. Wizyty w gabinecie nie są wskazane przy zaburzeniach hormonalnych. Najbardziej skuteczna przy walce z owłosieniem jest depilacja laserowa Warszawa to główna lokalizacja naszego gabinetu, w którym na co dzień przyjmujemy pacjentów. Dzięki nam Państwa skóra mogą zyskać lepszy wygląd, a Państwo odzyskać pewność siebie. 

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Z zabiegu depilacji laserowej może skorzystać niemal każdy, niezależnie od płci. Depilować można wszystkie partie ciała z wyłączeniem okolic oczodołów. Jest to bardzo niebezpieczne i może grozić uszkodzeniem wzroku.

Czy zabieg jest bolesny?

Depilacja laserem kojarzona jest z dużym bólem, tymczasem porównuje się go do odczucia ukłucia przez komara. Poziom bólu zależny jest od ilości melaniny w naskórku, a także od kombinacji włosów. Dzieje się tak, ponieważ energia świetlna zostaje pochłonięta przez pigment, czego efektem jest silniejszy ból w przypadku osób o ciemnej karnacji i gęstych włosach. Większość pacjentów określa poziom bólu jako umiarkowany, dlatego miejscowe znieczulenie jest niepotrzebne. Co więcej, przed pierwszym zabiegiem nie jest zalecane, podobnie jak przyjmowanie środków przeciwbólowych. Dobranie parametrów zabiegowych jest bowiem ściśle uzależnione od odczuć bólowych osoby depilowanej. 

Skutki uboczne depilacji laserem

U zdecydowanej większości pacjentów po zabiegu nie występują żadne skutki uboczne. U niektórych osób może pojawić się delikatne zaczerwienienie, które powinno ustąpić w przeciągu kilku dni. Zapraszamy na zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej, jednym z nich jest właśnie depilacja laserem, Warszawa jest miejscem, gdzie znajduje się nasza siedziba. 

Scroll To Top