Zabieg

Cosmelan (terapia depigmentacyjna)

Cosmelan jest skuteczną terapią usuwającą przebarwienia pochodzenia hormonalnego, jednocześnie stymulującą odnowę kolagenu i przywracającą równowagę skórze tłustej i mieszanej. Zabieg powinien być wykonywany przez lekarza, dzięki temu jest bezpieczny, a złuszczanie jest kontrolowane i przynosi oczekiwane efekty. Wystarczy wykonać go tylko raz. Kuracja, nie eliminuje natomiast skłonności do powstawania przebarwień. W związku z powyższym niezbędna jest ochrona przeciwsłoneczna przez cały rok.

Cosmelan (terapia depigmentacyjna)

Preparat jest dostosowany do każdego fototypu skóry.

Zabieg terapii depigmentacyjnej (Cosmelan) składa się z 2 etapów:

 • faza leczenia wykonywana w gabinecie.
 • faza leczenia kontynuowana w domu.

Wskazania do zabiegu:   

 • ostuda (przebarwienia hormonalne)
 • piegi
 • plamy starcze
 • plamy posłoneczne

Przeciwwskazania do zabiegu terapii depigmentacyjnej:

 • ciąża i laktacja
 • depilacja laserowa (należy odczekać 2 tygodnie po zabiegu)
 • trądzik w fazie aktywnej
 • ekspozycja na promieniowanie UV
 • opryszczka w fazie aktywnej lub aktywne stany zapalne
 • peeling chemiczny (należy odczekać 1 tydzień po zabiegu)
 • roacutan (należy odczekać około 6 miesięcy po zakończeniu kuracji)
 • pochodne witaminy A stosowane zewnętrznie (należy odczekać 2 tygodnie po zabiegu)
 • nadwrażliwość na światło
 • skłonność do powstawania bliznowców

Zasady postępowania po zabiegu:

 • Pacjent udaje się do domu z nałożoną maską i zmywa ją bieżącą wodą po 4-6 godzinach – czas ustala indywidualnie osoba przeprowadzająca zabieg lub lekarz konsultujący, w zależności od fototypu skóry pacjenta. Następnie pacjent stosuje krem przez 3 miesiące od zabiegu według schematu dobranego przez osobę wykonującą zabieg oraz krem nawilżający.

Ilość zabiegów do uzyskania widocznego efektu:

 • Zabieg terapii depigmentacyjnej (cosmelan) wykonujemy tylko raz. Przebarwienia ulegają redukcji o 95% w dość szybkim czasie – pomiędzy 8 a 21 dniem – indywidualnie w zależności od pacjenta.
 • Aby uniknąć nawrotu przebarwień należy stosować ochronę przeciwsłoneczną przez cały rok.

Cena zabiegu Aktualne promocje

Przebarwienia na skórze – jak powstają?

Za kolor ludzkiej skóry odpowiada barwnik, czyli melanina. Produkowana jest ona w komórkach barwnikowych, które znajdują się w skórze właściwej, naskórku, a nawet w tęczówce. To właśnie tam, po licznych przemianach metabolicznych zostaje wytworzona melanina odgrywająca niezwykle istotną rolę skupiającą się na ochronie skóry przed działaniem promieniowania ultrafioletowego.

Niestety, jej nadmierne nagromadzenie sprawia, że na skórze powstają plamy o brunatnym lub brązowym kolorze. Najczęściej pojawiają się w okolicach twarzy, rąk, dekoltu lub ramion. Proces starzenia się skóry bądź zbyt częsta ekspozycja na promienie słoneczne, a także wpływ hormonów, tym bardziej sprzyjają powstawaniu tego rodzaju plam. Jak można sobie z nimi poradzić?

Rozwiązaniem jest kuracja Cosmelan, Warszawa to miejsce, gdzie znajduje się jeden z najlepszych gabinetów lekarskich, w którym można ją przeprowadzić. Jakie będą efekty? Kuracja depigmentacyjna skutecznie pozbywa się plam barwnikowych i jednocześnie sprawia, że skóra staje się na nowo gładka i pełna blasku. Jej program dopasowuje się indywidualnie do każdego pacjenta.

Etapy kuracji – jak to wygląda w praktyce?

Pierwszy etap należy odbyć w gabinecie lekarskim. Lekarz nakłada wówczas równomiernie na skórę maskę z preparatu Cosmelan 1. Maska powinna pozostać na skórze pacjenta przez kilka godzin (czas jest dobierany indywidualnie). Dopiero po upływie tego czasu pacjent zmywa ją samodzielnie w domu. Czas całej aplikacji wynosi od 5 do 10 godzin i jest zależny od typu skóry.

Drugi etap wymaga, okresowych wizyt konsultacyjnych w gabinecie lekarskim. Jednak kontynuacja terapii odbywa się w domu, odpowiednim kremem Cosmelan 2, a wizyty w gabinecie służą kontroli i ocenie procesu leczenia. Jego zadaniem jest pogłębienie efektów pierwszego zabiegu. Kurację, w razie konieczności można przerwać w trakcie.

Jednak tylko dzięki ukończona daje możliwość skutecznego pozbycia się przebarwień skórnych. Jej długość powinna trwać ok. 3 miesięcy, chociaż efekty zauważalne są już po pierwszym tygodniu. 

Czy zabieg może być bolesny?

Zabieg nie powoduje bólu, jednak w przeciągu 2 dni od zabiegu mogą wystąpić zaczerwienienia. Jest to naturalna reakcja, której nie należy się obawiać. W przypadku cery bardzo wrażliwej może wystąpić także uczucie pieczenia i napięcia. Skutecznym sposobem na jego zlikwidowanie jest częstsza aplikacja kremu łagodzącego.

Czy warto zdecydować się na kurację Cosmelan?

Kuracja polecana jest nie tylko na obszarze twarzy. Można ją również zastosować na dłoniach, dekolcie, ramionach oraz innych miejscach na ciele, gdzie występują przebarwienia. Jest to zabieg w pełni bezpieczny, przeznaczony dla każdego rodzaju oraz fototypu skóry. Musi jednak zostać przeprowadzony w profesjonalnym gabinecie lekarskim pod opieką doświadczonego lekarza. Zabieg powoduje kontrolowane złuszczenie skóry, którego efektem jest likwidacja przebarwień. Polecany jest wszystkim osobom borykającym się z problemem przebarwień, znamion barwnikowych czy niechcianych piegów, jak i pacjentom chcących uzyskać bardzo dobry efekt anty-aging skóry twarzy. Warunkiem jego powodzenia jest ścisłe stosowanie się do zaleceń kuracji. To idealny sposób na zrealizowanie marzenia o zdrowej i lśniącej skórze. 

Scroll To Top