Cel konsultacji: Blizny

Blizny powstają w efekcie naturalnego gojenia się ran, a okres ich powstawania i modelowania trwa do 12 miesięcy, w zależności od wielkości i głębokości rany. Często blizny stają się przerosłe, rozrastają się w niekontrolowany sposób, są twarde, grube, mało elastyczne. Rozległe blizny mają wpływ na funkcje stawów przez tworzące się przykurcze i mogą prowadzić nawet do deformacji kości. Inną odmianą blizn może być bliznowiec, który jest efektem niewłaściwego gojenia się skóry po drobnym urazie z przerwaniem jej ciągłości. Tkanki bliznowca charakteryzują się niekontrolowanym rozrostem poza granice rany. Właściwa pielęgnacja i kontrola lekarska w czasie gojenia się ran może złagodzić wielkość i widoczność blizn.Stosowanie odpowiednich farmaceutyków po zagojeniu się rany rozjaśni i wyrówna powstające blizny. Leczenie blizn często ukierunkowane jest na redukcję niektórych tylko elementów zauważalnych w bliźnie. Najczęściej spodziewanym efektem jest zmiękczenie, zmniejszenie pola. Nie zawsze możliwe jest całkowite usunięcie blizny.

Blizny

W naszym gabinecie z powodzeniem redukujemy blizny za pomocą peelingów.

  • Retix. C
  • Mesopeel ™ Piruvex
  • Sesderma Retises CT Yellow Peel
  • Mezoterapia kolagenowa (Linearse)

Każdy zabieg trwa ok. 20-40 minut. Po zabiegu pacjent może natychmiast wrócić do swoich obowiązków. Protokół zabiegowy i zalecane metody lecznicze są uzależnione od stopnia zaawansowania procesu bliznowacenia.

Cena zabiegu Aktualne promocje

W celu uzyskania efektów estetycznych, rekomenduje się wykonanie od 4 do 6 zabiegów w serii, z częstotliwością jeden zabieg co 3-4 tygodnie.

Nie zawsze możliwe jest całkowite zniwelowanie blizny, ale zabiegi pozwalają na widoczne zmniejszenie defektu estetycznego.

Scroll To Top